Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /DISK2/WWW/lokiware.info/mff/wakka.php on line 35
Počítačové sítě
Zkouška ZS 2008–09
Obecně
Zkouška začíná společnou písemnou částí, ve které studenti dostávají individuální test se 4 náhodně vygenerovanými otázkami z celé semestrální přednášky. Na zpracování testu je 40 minut čistého času. Během písemné části zkoušky se nesmí používat žádné pomůcky (skripta, zápisky apod.) a nesmí se odcházet z učebny, kde se písemná část zkoušky koná.
Při příchodu na písemnou část se student prokazuje indexem (prosím otevřít na stránce s fotografií).
Po písemné části následuje ústní část, ve které jsou hodnoceny jednotlivé odpovědi a řešeny eventuelní nejasnosti v odpovědích. Na tuto ústní část přichází studenti jednotlivě, v pořadí, které si volí sami.
Otázky a další info v
souboru Excel na Peterkově webu. Otázky většinou odpovídají 1:1 jednotlivým slajdům, takže nejsou skoro k ničemu. Jestli chcete ušetřit papírem při tisku otázek, tak
tady je 4×A4 verze.
Průběh zkoušky
Předtermín 5. ledna vypadal takhle: Písemná část od 9:00, ústní až od 13:00. Otázky má každý jiné. Na ústní si studenti sami volí pořadí, v jakém přicházejí (po jednom) ke zkoušejícímu do pracovny. Ústní část zkoušky zpravidla spočívá jen v tom, že vám bude vysvětleno, kde jste udělali jakou chybu, takže trvá tak 2 až 4 minuty. Hodnocení otázek je férové, ale docela přísné, třeba já jsem přišel:
- o jeden bod tím, že jsem prohodil třídu A a C v otázce na staré schéma přidělování IP adres (tj. počty bitů apod. správně, ale třídu A jsem označoval C a naopak),
- a o další tím, že jsem do otázky na DSSS zamíchal CDM a tvrdil, že DSSS se primárně používá pro rozprostření spektra a sekundárně pro CDM (myslel jsem si to, protože ve slajdu o CDM(A) se píše, že «každý vysílač vysílá v rozprostřeném spektru technikou Direct Sequence», ale to asi znamená jen, že se používá stejná techniku, ne přímo DSSS).
Takže nepodceňujte jemné nuance a hodně štěstí.
--
Adam